PRÍBEH WRTULKY

Želám vám krásny deň milí čitatelia,

volám sa Veronika, dnes už ma väčšinou poznávate pod menom Wrtulka 🙂 , teší ma. Pochádzam z krásnej podtatranskej dedinky menom Šuňava.

Od detstva mám blízko k umeniu a to konkrétne k hre na husle. Najskôr moje prvé kroky prechádzali základnou umeleckou školou, potom som pôsobila v ľudovom súbore ako súčasť hudobnej zložky a svoje znalosti som ďalej zdokonaľovala v orchestri či dievčenskej kapele menom Druhé Ja.

Mám taktiež veľmi blízko ku slovenským tradíciám a folklóru a táto ľudová tématika ma uchvátila natoľko, že ju veľmi často komponujem do svojej tvorby.

                                                                                                         

 ,, Načo je tvor, ktorý netvorí.. „

Táto myšlienka má sprevádzala pekných pár rokov počas môjho života. Hudba..Vždy som si myslela, že práve hudba je to, čo bude vo mne vzbudzovať pocit úplného šťastia. Milujem hudbu, ale stále  počas mojich pracovných ciest ma sprevádzal pocit, že nie som úplne naplnená, hľadala som sa..

Ako som našla samu seba..

 ,,Zo strednej školy na vysokú, z vysokej na strednú..“

Začalo to už počas štúdia na vysokej škole v Bratislave, študovala som tlmočníctvo a prekladateľstvo ( nemecký a ruský jazyk ) a jedného dňa som si uvedomila, že nie, toto nie je ten smer.. Ukončila som štúdium a vydala sa na cestu sebapoznania..

Moja stredná škola, ktorú som vyštudovala je hotelová akadémia v Kežmarku a vďaka nej som viackrát vycestovala pracovne do zahraničia, niekoľkokrát do Nemecka a Švajčiarska. Na svojich potulkách počas pracovných ciest v zahraničí, švajčiarskými krásnymi vianočnými uličkami, som si čoraz častejšie všímala výklady drobných súkromných dizajnových obchodíkov v malých alpských dedinkách, ktoré sa stali taktiež mojou veľkou inšpiráciou a to nebáť sa si zrealizovať vlatsné sny. 🙂

 

Po príchode na Slovensko..

Rozhodla som sa, že sa od fachu hotelierstva vydám kreatívnejším smerom. Moje prvé kroky smerovali ku kurzom stylingu a kurzom módy v Bratislave. Po kurzoch som sa rozhodla svoje znalosti ďalej rozvíjať v obchodíku s francúzskou módou, kde som pracovala ako Merch Designer a popri práci som sa zoznámovala čoraz viac so šitím.

                  

Od októbra 2016 som sa rozhodla svoje prvé výtvory publikovať.

Zo začiatku som svoje výrobky vyrábala len pre seba a pre blízkych, no vďaka vašej podpore a obľube mojich výrobkov sa dnes  už výrobe venujem na 100%. ĎAKUJEM, že mi pomáhate si plniť sen. 🙂

Moje plány šitia sú jasné a to zamerať sa na pánsku módu, originálna kvalitná pánska slovenská móda a preto, aby som si svoj SEN splnila, nestačí len kurz. Prihlásila som sa opäť na  štúdium v odbore: Styling a maketing ,kde sa učíme nielen históriu módy, ale aj navrhovanie, šitie, kompletizáciu produktu a samotný predaj a marketing ).

 

Tvorba

Venujem sa výrobe pánskych, dámskych a detských kravát, motýlikov ( uviazaných a uviazovacích ) na mieru, vyrábam taktiež chokers (náhrdelníky) , s láskou a potešením na hocijakú príležitosť, aj na bežné nosenie..

 

Odkaz, ktorý vnášam do vašich výrobkov..

 ,,..je jedinečný, unikátny a originálny – váš , podľa vašich predstáv, pretože ste spolutvorcami vašich doplnkov.“

Áno, Wrtulka má aj vlastné kolekcie doplnkov, no čoraz častejšie sa snažím prevažne pracovať na vašich predstavách a návrhoch.

 

Aké doplnky viete u mňa nájsť ?

Inšpirujem sa folklórnou tématikou a ľudovými prvkami, retro štýlom, vyrábam aj motýliky na bežné nosenie, na mieru a dopasovanie k slávnostným šatám, vysokej elegancii, vyrábam aj svadobné motýliky a náhrdelníky.

Celý proces výroby dokumentujem a konzultujem prostredníctvom sociálných sietí a emailovej komunikácie wrtulka@wrtulka.sk

Často mi pokladáte otázku, koľko trvá ušite jedného motýlika ? 🙂 

Odpovedať na Vašu otázku je veľmi komplikované, pretože výroba motýlika na mieru pre vás začína od komunikácie s vami, cez výber materiálu podľa vašich predstáv , taktiež výberu procesu výroby, až po jeho samotné ušitie, tvarovanie podľa vašich predstáv, balenie a odoslanie 🙂 .

 Spôsoby výroby:

– ručné a strojové šitie

– ručná maľba

– potlač na mieru vašich návrhov

– ilustrácie podľa predstáv a následná ich potlač

– výšivky

– háčkovanie

Kde môžete nakúpiť Wrtulka doplnky ?

Moju tvorbu viete nájsť aj v obchodíku Papillons v Poprade, no prevažne moja komunikácia so zákazníkmi prebieha online cez sociálne siete na Fb stránke Wrtulka

 , alebo  Instagrame – wrtulka , email – wrtulka@wrtulka.sk, ale aj samozrejme  na tejto stránke www.wrtulka.sk , kde si zákazníci okrem doplnkov zoradených do rôznych štýlov a rôznych spôsobov výroby , vedia online navrhnúť vlastný dizajn doplnku od výberu materiálu, cez spôsob výroby a tvar doplnku 😊.

Osobne sme sa mohli stretnúť  na výstave Trenčín mesto módy 2018, Made in Slovakia v Poprade, Hennessy Classy v Bratislave, Dizajn markete v Bratislave a počas veľkého folklórneho podujatia Východná. Pevne verím, že sa budeme naďalej stretávať a spoznávať osobne na ďalších podujatiach. ♥️🙌.

Výrobky sú určené pre kohokoľvek, kto sa nebojí, že nezapadne do šedého davu spoločnosti. 🌷

S láskou vaša Wrtulka ♥